Idea i cel

Jak będzie wyglądało nasze życie w ciągu kolejnych dziesięcioleci? Autorzy science-fiction i scenarzyści filmowi prześcigają się w kreowaniu wizji przyszłości naszego świata. Ale na ile te wizje są realne? Niejasnych kwestii jest tak wiele jak wiele dziedzin życia, a przecież wszystkie z nich podlegają zmianom podyktowanym rozwojem technologii i nauki. Z jednej strony korzyści i wygoda a z drugiej pytania o bezpieczeństwo i miejsce człowieka w tej nowej rzeczywistości.

Czy inteligentne, zintegrowane systemy, bazujące na sztucznej inteligencji mogą przyczynić się do rozwoju a może do radykalnych zmian w strukturach obecnego rynku pracy?

Jak bardzo w kontekście walki z korkami i emisją szkodliwych substancji zmieni się transport miejski na przestrzeni kolejnych lat?

Czy w miastach pojawią się farmy bioponiczne, mające na celu dostarczanie ekologicznych produktów?

Czy implanty zastąpią organy wymagające przeszczepienia i czy będą zarezerwowane tylko na potrzeby ratowania życia czy może powstanie nowy sektor medycyny estetycznej, bazującej na implantach?

Future Talks to jedyny w Polsce cykl prestiżowych, interdyscyplinarnych spotkań, poświęconych tematyce przyszłości, łączących fireside chat w zmodyfikowanej formie z moderowaną dyskusją, podczas której specjaliści udzielają odpowiedzi na zadane wcześniej pytania uczestników.

Nietypowa formuła spotkań daje możliwość poznania specjalistów z przeróżnych dziedzin życia, technologii oraz nauki, ich poglądów, ale również pozwala uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania uczestników. Dodatkowo słuchacze mają możliwość wymiany poglądów, udziału w dyskusji oraz nawiązywania kontaktów biznesowych.

Projekt zrodził się z fascynacji jego twórców możliwościami, jakie dają innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie w połączeniu z ludzką inteligencją, ale równocześnie z refleksji nad potencjałem sztucznej inteligencji i automatyzacji coraz większej ilości dziedzin życia.  Motywacją do stworzenia FT była również chęć edukacji w tematyce rozwoju poprzez innowacje oraz przygotowania się na zmiany powodowane stałym rozwojem technologii i nauki.

Zespół

Łukasz Wilczyński

Anna Wilczyńska

Albert Lewandowski

Dr Anna Karahan